top of page

THINKHOUSE

medyada THINK

 

Şehri en renklisi THINK House, tiyatro oyunları, benzersiz workshop programları ve ilham veren coworking alanı ile kısa zamanda adından söz ettirdi.

Hürriyet Gazetesi, Sputnik Türkiye, Edebiyat Haber, Dada Kitap gibi önemli mecralarda röportaj ve haberleri yayınlandı.

Ayrıca Metis Kitap  ve Say Yayıncılık gibi ülkemizin en önemli yayınevleri, workshop çalışmalarımızı okurları ile paylaşarak bize kıymetli desteklerini sundular.

THINK House, sadece pandemi sürecinde 80'nin üzerinde online çalışma ile iki bine yakın THINK Dostunu özgün programlarında ağırladı.

THINK House, 24 Eylül akşamı, kültür sanat alanında bir ilke imza attı. Tek kişilik muhteşem performansı ile başarılı oyuncu Aslı İktu’nun oynadığı Afife'den kolajları, online platformda sanatseverler ile buluşturmayı başardık. Canlı performans ile workshop/atölye çalışmasını online platformda bir arada sunduğumu bu çalışmanın, zorlu pandemi sürecinde, sahne sanatları alanında faaliyet gösteren işletmelere, içerik üreticilerine yeni bir ‘iş modeli’ işaret etmesi bakımından önemli olduğunu düşünüyoruz. 

THINKBIG

Detaylı Bilgi ve Görsel İçin:

THINK House Pazarlama İletişimi

hello@thinkhouseistanbul.com

Acıbadem Mah. Acıbadem Cd.

No:224-H Üsküdar, İstanbul

533 582 99 97

 

 

Ekran Resmi 2020-09-27 22.21.45.png
Ekran Resmi 2020-09-27 22.21.24.png
Ekran Resmi 2020-06-25 15.47.04.png
Ekran Resmi 2020-06-29 12.40.42.png
Ekran Resmi 2020-02-10 11.22.10.png
Ekran Resmi 2020-09-27 22.21.10.png

Sputnik Türkiye: 

Devecioğlu, “Hayatımdaki tutkuların bir tür iş modeline dönüşme hali oldu” dediği kurucusu olduğu kültür-sanat merkezi için, “Dünya tarihine yön vermiş önemli filozofların düşüncelerini neden çok yönlü incelemeyelim, bunu üzerine neden sohbet etmeyelim, düşüncesi üstünden doğdu. Sohbet etmek, günümüz modern insanının en önemli ihtiyacı” ifadelerini kullandı.  

‘Kafka’nın Maymunu’ adlı ilk oyunları kapalı gişe oynayan THINK House için Devecioğlu, “Üç alanı sahipleniyoruz: Edebiyat, felsefe, psikoloji. Bütün iş modelimizi fiziki alan üzerinden kurgulamıştık. Fakat salgın sürecinde workshop programlarımızı online sürdürdük. Son olarak 37. programımızı yaptık” diye konuştu.

 

 

Dada Kitap 

Hakan Özbek: 2019’un sonunda Think House’u kurdunuz ve faaliyetlerinize başladınız? Henüz duymayanlar, bilmeyenler nedir Think House?

Fırat Devecioğlu: THINK House için bir tür yaşam kulübü diyebiliriz. Sahne, workshop ve coworking olmak üzere üç faaliyet alanımız var. Sahne tarafında, tiyatro oyunlarına, performans sanatından ilham alan metinlere ev sahipliği yapıyoruz. Kendi oyunlarımızın yanı sıra, önemli tiyatro sanatçıları ile çalışıyoruz. Atölye tarafında ise, Türkiye’de ilk kez psiko-felsefe workshopları başlatarak kayda değer bir kültür hareketine imza attık. ‘Seçkin Bir Düşünürden İnsan Benliğine Ayna: Engin Geçtan Atölyesi, Stefan ZWEIG Dünyası, Schopenhauer Tedavisi, Varoluşçu Düşünürler İle Felsefe Terapisi gibi özgün programlarımız var.

 

 

Hürriyet Gazetesi 

Yeni bir yaklaşım: THINK House


Yazar ve kültür girişimcisi Fırat Devecioğlu tarafından kurulan Think House, sıra dışı etkinliklerle adından söz ettirmeye başladı. Özellikle Stefan Zweig, Engin Geçtan, Bertrand Russell, Attila İlhan, Sabahattin Ali gibi isimlerin düşünce dünyalarına yönelik etkinlikler büyük ilgi görüyor.
Bu ilginin nedeni, Think House’un konu seçimindeki başarısı ve etkinliklerini klasik atölye/workshop anlayışından çıkararak birer sosyo-gösteriye dönüştürmesi. Ayrıca Think House, “Stage” bölümü ile sahne performansına yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor. THINK House ekibi, Doğukan Soykök’ün oynadığı, Franz Kafka’nın zamansız eserinden uyarlanan “Kafka’nın Maymunu” adlı ilk oyunu ile kapalı gişe heyecanı yaşıyor.


Şehrin en renkli etkinlik alanı sloganıyla yola çıkan Think House’un kültür ve sanat hayatına yeni bir heyecan getirdiğini şimdiden söyleyebiliriz.

 

 

Ekran Resmi 2020-09-27 22.21.24.png
Ekran Resmi 2020-09-27 22.20.56.png
Ekran Resmi 2020-02-10 11.23.09.png

Time Out 

Hem İş Hem Sanat


Çalışma ve bilgi paylaşımı koşullarındaki değişimler sonucunda şehirde sayısı gittikçe artan çok amaçlı mekanların bir yenisi Acıbadem’de açıldı.

 

THINK House özellikle yaratıcı sektördekilere hitap eden bir ortak çalışma ve etkinlik alanı.THINK House hem performanslara hem de etkinliklere ev sahipliği yapan bir sanat alanı. Programlarında yer alan atölyeler farklı ilgi alanlarına sahip katılımcılara hitap ediyor. Mesela film okumaları etkinliğinde farklı yönetmenlerin sinemasını derinlemesine analiz edebilir, yaratıcı kurgu atölyesinde hikayelerinizi kağıda aktarmanın etkili yollarını öğrenebilir, Stefan Zweig atölyesinde ise günümüzde ilgi görmeye devam eden Avusturyalı yazarla haşır neşir olabilirsiniz

 

 

bottom of page